O něco mírnější viróza zase aspoň jednou za zimu polapí téměř každého. U ní se na rozdíl od chřipky jedná o nekomplikovanou virovou infekci horních cest dýchacích. Je to nachlazení, které doprovází rýma, škrábání v krku, kašel a zvýšená teplota. Nepoloží nás do postele, jako u chřipky, má mírnější průběh a odezní během několika dní.
Nakazit se může kdykoli každý. Pohybujeme-li se ve větším kolektivu, máme-li oslabený imunitní systém například prochladnutím, kouřením nebo nezdravým životním stylem, virózu můžeme chytnout lehce. Mnozí mají tendenci nachlazení podceňovat. Nejedná se sice o závažné onemocnění, nicméně je si dobré uvědomit, že tělo je oslabené a mohou ho napdanout další viry a celý ozdravný proces se může zkomplikovat.
Chřipka je onemocnění, které se šíří kapénkovou infekcí. Přenáší se tedy kašláním, kýcháním, blízkým kontaktem s nemocným či předměty, které tato osoba používala. Chřipku způsobuje vir, nejčastěji postihuje dýchací cesty.
Je vysoce nakažlivá, inkubační doba se pohybuje od několika hodin až do tří dnů. Nakažený by měl být co nejméně mezi ostatními lidmi, aby je neinfikoval. Má nezaměnitelné příznaky jakou je vysoká horečka, bolesti svalů a kloubů, suchý dráždivý kašel a celková únava těla. Onemocnění se rozvíjí rychle, inkubační doba je od osmnácti do čtyřiadvaceti hodin.
Proti chřipce existuje očkování. Bohužel virus chřipky se v průběhu doby mění, takže ani tato varianta nemusí být stoprocentně spolehlivá. Léčení chřipky trvá déle, záleží na typu a průběhu. Bývá to cca týden až deset dní, ale může to být i mnohem déle.
Protože se cílená léčba proti virům nepoužívá, tlumí se pouze příznaky onemocnění. Používají se například Paralen proti horečce, proti zahlenění bylinkové sirupy a nebo přípravky obsahující látky podporující odkašlávání (Mucosolvan a podobně).
Pokud se chcete vyhnout chemicky vyrobeným, farmaceutickým přípravkům a zvolit přirozenější cestu, jednoznačně doporučujeme bylinnou léčbu zahrnující rovněž homeopatické léky.
Buďte první kdo přidá komentář