Nejlevnější CHIA semínka prémiové kvality v ČR – 1 kg jen za 199 Kč.
Nejlepší je, když ani hlava, ani nohy postele nejsou natočeny směrem ke dveřím do ložnice. Pokuste se proto postavit postel doleva či doprava nebo paralelně s dveřmi. Pokud to není možné, umístěte mezi dveře a postel "brzdící" předmět, třeba středně vysokou skříňku nebo noční stolek.
Pryč z průvanu
Za nevýhodné se také považuje, když postel stojí mezi dveřmi a oknem nebo mezi dvěma dveřmi. V tomto "energetickém průvanu" panuje neklid, a to i v noci. Ani zavřené dveře či okno nic nezmění na skutečnosti, že je ve zdi "díra". "Hromadí" se tam neviditelné proudy energie a "neklid vcházení a vycházení". Zatáhnout záclony nebo zavřít dveře proto nestačí. Tento průvan nejlépe zastavíte doplněním nezávislými pomůckami, jako je paraván, dělící příčka, napříč postavené police nebo – při nedostatku místa – závěs, který každý večer zatáhnete. Postel tak zmizí z bezprostředního průvanu a bude se nacházet jakoby v chráněné jeskyni. Požadované bezpečí by mohla zajistit také romantická nebesa.
Vyřešení rohu
U postelí umístěných šikmo v rohu by mohl volný prostor za postelí odsávat energii. Tento vzdušný prostor by měl být vyplňen nejlépe deskou na odkládání, jež roh zaplní, nebo alespoň lampou či silnou rostlinou. V této oblasti dávejte zvláštní pozor také na čistotu a nenechávejte tam povalovat žádné knihy nebo jiné lapače prachu.
Pod trámy a šikmými hranami
Pod trámy a nosníky by se pokud možno spát nemělo, nebot' mohou způsobovat zdravotní problémy. Pokud ovšem místo na spaní změnit nemůžete, ukryjte trámy podhledem nebo měkce splývajícími textiliemi. Ne všechny trámy však způsobí problém. I zde platí, že důležitá je míra, což znamená: Čím vyšší je strop, tím decentnější je trám a čím světlejší je jeho povrch, tím méně tíživě se bude jeho vliv projevovat.
Rovněž pod šikmými půdními stěnami lze dlouhodobě nalézt odpočinek jen omezeně. Lidská aura je totiž při spánku pod hlubokými střešními stěnami "utiskována", stlačována a nemá dost místa. Posuňte postel do zóny bez šikmých stěn nebo alespoň tak daleko do prostoru, aby nad hlavou a horní části těla bylo dost prostoru. Za minimum se považuje, aby nad člověkem sedícím v posteli zbývalo ještě půl metru "vzduchu". Stlačující energie vychazející ze šikmých střešních stěn lze zmírnit – stejně jako trámy – měkce zřasenými textiliemi.
Police na knihy & spol.
Veškeré těžké předměty nad postelí se obecně považují za nevýhodné, nebot' ovlivňují energetické pole člověka spícího pod nimi. Police na knihy, těžká skleněná stínítka lamp (nebo dokonce lustr s mnoha rameny!) a skříňové nástavby uvádějí náš mozek do neustálé poplachové pohotovosti, což není právě ideální předpoklad pro uvolněný a občerstvující spánek.
Podzemní rušivé zóny
Při problémech se spánkem byste měli nechat své místo na spaní prozkoumat i na podzemní rušivé záření, například na vodní prameny. Dobrého proutkaře nebo člověka používajícího kyvadlo nejlépe njdete na doporučení. Pokuste se spát co možná bez rušivých zón a v kombinaci s učením feng shui udělejte ze své ložnice to nejlepší.
z knihy Feng Shui: Harmonie kolem nás od Angely Thompson
Buďte první kdo přidá komentář