Tento přístup je nutné zarazit, lékaři by rovněž měli provádět u dospívajících testy na nedostatek fluoru, i když o ten už se nejspíš zubní lékaři postarali.
Fluorid byl oficiálně klasifikován jako neurotoxin v nejprestižnějším světovém lékařském časopise
V posledních letech, kdy se z různých zdrojů objevují další důkazy proti této přísadě, roste hnutí za odstranění průmyslového fluoridu sodného ze zásob pitné vody ve světě.
A nyní, nejstarší a nejprestižnější odborný lékařský časopis Lancet oficiálně zařadil fluorid mezi neurotoxiny – do stejné kategorie jako arsen, olovo a rtuť.
Na novinku upozornil autor Stefan Smyle, který citoval zprávu publikovanou Dr. Phillippem Grandjeanem a Philipem J. Landriganem, MD. v The Lancet Neurology, svazek 13, 3. vydání, v březnu 2014. Odkaz na zprávu je uveden níže.
Fluorid klasifikován spolu se rtutí, olovem a dalšími látkami
Zpráva uvádí, že systematická analýza identifikovala pět průmyslových chemikálií jako neurotoxikanty: olovo, methylrtuť, polychlorované bifenyly, arsen a toluen.
Ve shrnutí se dále píše, že nyní bylo identifikováno šest dalších vývojových neurotoxikantů: mangan, fluorid, chlorpyrifos, dichlordifenyltrichloretan, trichlorethylen a polybromované difenylethery. Autoři dodávají, že další neurotoxikanty zůstávají stále neobjevené.
Ve zprávě také připomínají, že poruchy neurologického vývoje, včetně poruchy pozornosti s hyperaktivitou, dyslexie a další kognitivní poruchy, postihují miliony dětí na celém světě; autoři zde mluví o „pandemii vývojové neurotoxicity“.
Pokud jste si někdy všimli varování na obalech zubní pasty, můžete mít představu o tom, jak závažná může být otrava fluoridem, zvláště u dětí, pokud pozřou najednou větší množství.
Vzhledem k tomuto nebezpečí se začalo mnoho rodičů zcela vyhýbat fluoridovaným zubním pastám a volí přírodnější značky nebo si dokonce vyrábějí vlastní pastu kombinováním přísad, jako jsou kokosový olej, prášek z organických listů Neemu (Azadirachta indica), éterické oleje (máta peprná nebo skořice) a další přírodní ingredience.
Autoři ve zprávě v Lancetu navrhují globální preventivní strategii a říkají, že „netestované chemikálie by neměly být považovány za bezpečné pro vývoj mozku a chemikálie, které se již používají, a veškeré nové chemikálie proto musí být na vývojovou neurotoxicitu testovány“.
„Aby mohly být tyto snahy koordinovány a aby mohly být výsledky zkoumání rychleji převedeny do prevence, navrhujeme okamžité vytvoření nového mezinárodního informačního střediska,“ pokračují autoři. (zdroje: disclose.tv thelancet.com naturalsociety.com hsph.harvard.edu fluoridealert.org althealthworks.com)
Buďte první kdo přidá komentář