Aton (sluneční koule) je poprvé označen za boha v Povídce o Sinuhetovi z 12. dynastie, která popisuje, jak zemřelý král povstal coby bůh na nebesa a spojil se se sluneční koulí – božské tělo spojující se se svým Tvůrcem. Analogicky byl někdy pojmem „stříbrný Aton“ označován měsíc. Sluneční Aton byl široce uctívaným bohem v době vlády Amenhotepa III., kdy byl vyobrazován jako muž se sokolí hlavou, podobně jako Re. Achnaton tvrdil, že „existuje jen jeden bůh, můj otec. Mohu k němu přistoupit ve dne, v noci.“ Takové tvrzení bylo v té době velmi zvláštní. Achnaton mohl být prvním monoteistou v historii, předchůdce Abrahama, Izáka a Mohameda coby proroků, kteří uctívali jediného boha.
Za vlády Achnatona, nástupce Amenhotepa III., se Aton stal ústředním bohem Egyptského státu a Amenhotep IV. si změnil jméno na Achnaton, aby tak dal najevo své těsné spojení s novým, svrchovaným bohem.
Achnaton byl jedním z nejkontroverznějších faraonů, kteří v Egyptě vládli. Podle mytologie byl potomkem bohů, kteří přicestovali na zem v dobách Tep Zepi, a lidé dodnes věří, že tento faraon skutečně pochází z hvězd.
V roce 1352 př. n. l. usedl Achnaton na trůn jako desátý faraon 18. dynastie. Téměř okamžitě provedl sérii radikálních náboženských změn, včetně zákazu mnohobožství. Opustil tradiční egyptský polyteismus a zavedl uctívání Atona.
Rané texty jej přirovnávají ke slunci v porovnání s hvězdami. Poté, co se Achnaton stal faraonem, nařídil odstranit veškerá zobrazení předchozích bohů. Povolil pouze jediný symbol – symbol slunce, konkrétně sluneční kouli se zvídavýma rukama či paprsky, které z ní vyzařují a sahají k zemi.
Podle spisů Achnatona a básní, které o něm později byly složeny, byl navštíven bytostmi, které sestoupily z nebe a které mu řekly, co musí udělat. Možná právě proto odstranil symboly všech ostatních bohů v Egyptě a zavedl všechny změny, které plánoval.
Achnaton o sobě tvrdil, že je přímý potomek Atona a, stejně jako všichni ostatní faraoni, se považoval za božského. Ale nejen, že se on sám považoval za boha, celý národ ho takto uctíval. Během své vlády Achnaton provedl řadu změn, ale také nařídil vybudovat nové hlavní město, které nazýval Amarna a které věnoval slunci. Achnaton v něm strávil následujících deset let a během této doby zavedl řadu změn v umění a kultuře. Jednou z nejvýznamnějších změn byl způsob, jakým měl být vyobrazován, což bylo velmi důležité, protože v Egyptě byli faraoni vyobrazováni jako bytosti trojúhelníkového tvaru – se silnými rameny a velmi úzkým pasem. Byli tedy v podstatě znázorňováni jako silní hrdinové, což odráželo jejich moc. Achnaton se však nechal vyobrazovat možná tak, jak skutečně vypadal. Oproti ostatním faraonům opravdu podivný vzhled.
Podivné tělo
Seznam zvláštností je dlouhý: prodloužená lebka, dlouhý krk, zapadlé oči, široká stehna, dlouhé paže a prsty, naopak otočené kolenní klouby, propadlý hrudník, nápadné břicho naznačující těhotenství a ženská ňadra. První ze zvláštností je jeho prodloužená lebka, kterou lze spatřit u všech jeho soch a vyobrazení. Obecně lze říci, že jeho tělo bylo jakousi směsí ženskosti a mužnosti. Veškeré tyto změny ve vyobrazení byly v přímém rozporu s idealizovanou ikonografií tradičních egyptských umělců znázorňujících velké a silné faraony.
Proč ale provedl tyto změny v panovnické ikonografii, které ho zobrazovaly jako „slabého“ faraona? Jeho žena Nefertiti byla také vyobrazována s prodlouženou lebkou, trpěli snad nějakou genetickou anomálií, která způsobila, že jejich hlavy – a těla obecně – byla deformována nebo nesouměrná? Nebo se za tímto podivným faraonem a jeho původem skrývá něco víc? Je možné, že byl ve skutečnosti hybridní lidskou bytostí s mimozemskými geny a DNA? Jedno je jisté – nebyl jako ostatní faraoni, a lidské bytosti obecně. Při pohledu na sochy a malby, které ho znázorňují, vás tyto zvláštní rysy, které se ani zdaleka nepodobají lidským, okamžitě zaujmou. Byl to prostě zvláštní „člověk“.
Tato ženská hlava má prodlouženou lebku a jedná se pravděpodobně o potomka Amenhotepa IV./Achnatona (1351-1334 př. n. l.). Oči jsou duté, připravené pro vykládání. Socha je zlomena v oblasti krku. Jedná se o padělek z 18. dynastie z amarnského období. Zdroj: wikipedia.org
Doktor Braverman (profesor dermatologie na Lékařské fakultě Yaleovy univerzity) přisuzuje faraonovy ženské rysy dědičné gynekomastii způsobené zděděným syndromem AES (syndrom nadbytku aromatázy). Jedná se o první diagnózu spojenou s Achnatonem. Co se tvaru jeho hlavy týče, doktor Braverman ji přisuzuje deformitě zvané kraniosynostóza, při které dochází k předčasnému zkostnatění lebečních švů, což ovlivňuje proces tvarování lebky. Dominantně dědičná porucha v tomto případě je kraniosynostóza šípového švu. Doktor Braverman tvrdí, že tuto abnormalitu zjistil i u jeho dcer a také u královny Hatšepsut, dcery Thutmose I., zakladatele Achnatonovy otcovské linie a u Tutanchamona, s nímž tato linie skončila.
Po Achnatonovi
Po konci období vlády Achnatona bylo město Amarna opuštěno, chrámy slunce zničeny a veškerá vyobrazení Achnatona záměrně poničena. Starověký Egypt se rychle „zotavil“ a vrátil ke starým způsobům uctívání mnoha bohů.
Mnoho egyptologů se dnes domnívá, že Achnaton byl donucen odstoupit, po čemž z Egypta utekl se svými věrnými následovníky.
V roce 1907 byly jeho pozůstatky nalezeny v egyptském Údolí králů britským archeologem Edwardem Ayrtonem. Po odkrytí mumifikovaných ostatků Achnatona byl Ayrton schopen potvrdit, že lebka tohoto starověkého faraona byla deformovaná a prodloužená.
Po Achnatonovi se vlády ujal jeho syn Tutanchamon, který se stal nejznámějším faraonem v historii. Když v roce 1922 objevil Howard Carter jeho hrobku, ukázalo se, že i on měl prodlouženou lebku. Výsledky testů DNA v únoru 2010 potvrdily, že byl skutečně synem Achnatona. (zdroj: www.ancient-code.com)
Ormus aktivuje DNA a zvyšuje inteligenci
⚛ ORMUS AKTIVUJE DNA a ZLEPŠUJE INTUICI
Ormus, tedy monoatomické zlato, se již od dob starého Egypta často dává do souvislosti se zvyšováním inteligence a komplexně zdravím mozku. Nedlouho poté, co David Hudson objevil ormus a začal jej analyzovat, prohlásil, že látka dokáže opravit tělo na genetické úrovni. Odborníci, kteří se účinky ormusu zabývají, rovněž tvrdí, že tato látka dokáže opravit chyby v DNA a dokonce aktivovat "spící" DNA.
♥ OBJEDNEJTE SI ORMUS ➡ http://bit.ly/ormus_zlato
POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník 90% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník 90% 20 g ZDARMA.
Buďte první kdo přidá komentář