Ale ´ohledy´ nebereme jen na jednotlivé lidi, ale i na společnost a na historicky vzniklé okolnosti. Takový člověk považuje vše, co mu není po chuti, za nespravedlivé, nezákonné, špatné a nelogické (viz třeba diskuse pod články na Novinky.cz, poznámka amber).
Ve svém úsudku pak vždy vychází z toho, že takové věci se mohou a musí změnit. ´Nespravedlnost´je jedním z těch slov, za nimiž se velmi často ukrývá právě braní ohledů. Dokáže-li totiž člověk sám sebe přesvědčit, že je rozhořčený kvůli nějaké nespravedlnosti, pak by pro něho přestat brát ohledy (na vnější svět, poznámka amber) muselo znamenat totéž, co ´smířit se s nespravedlností´.
U některých lidí se ohledy týkají nejen nespravedlnosti či toho, že je druzí nedovedou náležitě ocenit, ale například i něčeho takového, jako je počasí. Vypadá to sice směšně, ale je to tak. Lidé jsou schopni brát ohledy na podnebí, horko, zimu, sníh, déšť – nechají se počasím podráždit, rozzlobit a rozhořčit.
Lidé dokážou takto osobně brát všechno, jako kdyby vše ve světě bylo uspořádáno speciálně proto, aby jim přinášelo potěšení, nebo aby jim naopak způsobovalo nepohodlí a nepříjemnosti.
To vše a ještě mnoho dalšího je jen formou ztotožňování. Toto braní ohledů se však cele zakládá na ´nárocích´. Člověk vnitřně ´vyžaduje´, aby každý viděl, jak pozoruhodnou je osobou, aby mu všichni neustále vyjadřovali respekt, úctu a obdiv, obdivovali jeho intelelekt, jeho krásu, chytrost, vtip, duchapřítomnost, originalitu a všechny jeho další přednosti. Samotné nároky se pak zakládají na naprosto fantastické představě o sobě samém, která se tak často objevuje u lidí velmi skromného vzezření. Různí spisovatelé, herci, hudebníci, malíři a politikové, například, jsou téměř bez výjimky všichni nemocní. A čím že to trpí? Především mimořádnými představami o sobě samých, nároky a braním ohledů, tedy tím, že jsou vždy již dopředu připraveni a ochotni cítit se uraženými nedostatkem pochopení a nedostatkem uznání.
Georgij Ivanovič Gurdžijev (13. ledna 1866 – 29. října 1949) v knize Hledání zázračného – Zlomky neznámého učení od P. D. Uspenského
Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí
MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace. OBJEDNEJTE SI ORMUS monoatomické zlato POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g |
NEPODLEHAT DOMENKAM NEBRAT SI NIC OSOBNE BYT POZOROVATEL MIT VUBEC SOUDNOST VYCLENIT SE ZE SVETA SPOLECNOSTI TO UZ JE VELKA VYJIMECNOST A NEPRIKLADAT JI VYZNAM FILOZOFICKY POLEMIZOVAT SE DA DO NEKONECNA KTERE PRINASI DALSI A JINE POHLEDY NAZORY A POKAZDE SUBJEKTIVNI JAK VUBEC BYT OBJEKTIVNI V TOM SUBJEKTIVNIM SVETE