Močová trubice a problémy s ní se dávají velice často do spojitosti s brusinkami. Pro mnohé jsou brusinky plody první pomoci při opakovaných urinálních potížích jako je například infekce a zánět močové trubice. Brusinky zabírají především díky vysokému obsahu taninů a proanthocyanidinů, které pomáhají snižovat přilnavost některých bakterií na stěnách močového traktu.
Týká se to především Escherichia coli (E. Coli), což je hlavní bakterie, způsobující infekce a zánět močových cest, která se projevuje především jako pálení močové trubice. Prostě je vyplaví z těla ven a tím vás přestává močová trubice trápit.
A pokud užíváte brusinkovou šťávu pravidelně, jak zjistili výzkumníci z Harvard Medical School během studie v roce 1994, budete udržovat nízké množství bakterií v močovém traktu trvale.
Dalším tipem, když vás trápí močová trubice, je například jalovec. Ten díky obsaženým silicím stejně jako brusinky umí snížit počet bakterií v moči.
Zároveň ovšem dráždí ledviny, takže by se neměl používat při jejich akutním zánětu.
Z českých léčivek je možné jako bojovníka proti infekcím močových cest jmenovat ještě medvědici lékařskou, kopřivu a proslulou lichořeřišnici. Tu běžně nazýváme přírodním antibiotikem, protože dokáže zatočit kromě E.coli také se streptokoky, stafylokoky a dokonce i salmonellou.
Močová trubice a peruánské byliny
Ale zpátky k našemu hlavnímu tématu. Z cizokrajných bylinek nesmíme opomenout peruánské byliny, které velmi razantně umí vyhnat infekce z močového ústrojí. Močová trubice se tak rychle zbaví nepříjemného pálení.
Za prvé je to Cola de Caballo. Mírní bolesti a pálení močové trubice. Ale nejen to. Pomáhá při dně, žlučových a ledvinových kamenech, zánětu prostaty, osteoporóze, trávicích problémech, nádorových onemocněních, zlomeninách a bércových vředech. Jak je vidět, záběr je opravdu mnohem širší než jen na močové cesty.
Chanca Piedra zase umí kromě infekcí odstraňovat močové a žlučové kamínky. Český překlad názvu Drtič kamenů vypovídá o této unikátní schopnosti více než dost.
Stejně jako ostatní peruánské byliny pomáhá tělu od mnoha jiných neduhů. Působí proti cizopasníkům, dně, plísních a mykózách, bakteriálních střevních infekcích, nadýmání, kolikách, průjmech, zácpách, chřipce, nachlazení…
Poslední bylinou, kterou si probereme, je Juan de Alonso. Močová trubice se tak dokáže zbavit případných infektů a navíc tato bylina pomůže se záněty vaječníků, ledvin a prostaty, s neplodností, chorobami horních cest dýchacích a horečkami.
A také se závislostmi. Na alkoholu a na cigaretách. Tak to je věc 🙂
Parádní dny plné živé energie přeje amber
Buďte první kdo přidá komentář