Bylinky na snížení tlaku mohou být přírodním způsobem, jak si zregulovat vysoký tlak. Mít vysoký tlak přináší řadu komplikací a běžné léky příčinu neřeší. Existuje však celá řada přírodních prostředků a my vám přinášíme ty bylinky na snížení tlaku, které vám mohou pomoci.
Mezi vhodné bylinky patří například nám velmi známá bazalka. Její využití známe nejvíce v kuchyni. Je to výtečná bylinka, která vám také může pomoci upravit krevní tlak. Bylo dokázáno, že výtažek z bazalky dokáže snížit krevní tlak, ačkoliv jen krátce.
Přidat bazalku do stravy však není složité a určitě vám neuškodí. Vysaďte ji ve své kuchyňské zahrádce a přidejte čerstvé lístky do těstovin, omáček, salátů či casserole. Pokud nemáte chuť konzumovat čerstvou bazalku každý den, můžete ji nahradit kapslemi.
Mezi další bylinky na tlak patří třeba hloh. Ten je v tradiční čínské medicíně užíván k léčbě vysokého krevního tlaku po tisíce let. Zdá se, že tinktura z hlohu má pro kardiovaskulární zdraví celou řadu výhod.
Nepřináší jen snížení krevního tlaku, ale i prevenci tvorby sraženin a zlepšení krevního oběhu. Hloh lze tedy oprávněně řadit mezi bylinky na snížení tlaku a ideálně ho užívat ve formě tekutého extraktu.
Bylinky na snížení tlaku ve formě koření
Skořice a kardamon jsou především koření. Ale také se řadí mezi bylinky na snížení tlaku. Bylo prokázáno, že skořice upravuje krevní tlak u diabetiků. Posypte si tedy skořicí cereálie, ovesnou kaši, a dokonce i kávu. Na večeři dokáže skořice zvýraznit chuť stir-fry, kari i dušených jídel.
Do kávy a sladkých jídel lze přidat i kardamon. Jedná se o koření původem z Indie a často se přidává do jídel v jižní Asii. Studie, která zkoumala účinky kardamomu na zdraví, zjistila, že u účastníků, kterým byl denně po několik měsíců podáván kardamon ve formě prášku, došlo ke snížení krevního tlaku. Přidáním semínek nebo prášku z kardamonu do polévek, dušených jídel a dokonce i do pečiva docílíte zajímavé chuti a prospějete svému zdraví.
Exotická vilcacora na snížení tlaku
V tradiční čínské medicíně se vilcacora používá pro léčbu hypertenze i neurologických zdravotních problémů. Studie vilcacory pro léčbu hypertenze naznačují, že by mohla pomoci i při snížení krevního tlaku působením na kalciové kanály v buňkách.
Díky tomu, že je vilcacora skvělý adaptogen, tak nám dokáže navrátit naši ztracenou sílu. Umí posílit naši imunitu, má antioxidační vlastnosti, protizánětlivé, antibakteriální a antivirové účinky.
Další zajímavostí je, že mezi bylinky na snížení tlaku, patří i taková levandule. Olej z levandule se již dlouho používá jako přísada do parfému a pro navození relaxace. Příjemná parfémová vůně levandule není ale jediná užitečná vlastnost této rostliny.Tato bylinka může také snížit krevní tlak. I když by to mnoho lidí nenapadlo, lze levanduli využít i při vaření. Květy lze použít v pečivu či do limonád a listy stejným způsobem jako rozmarýn.
Bylinky na snížení tlaku – shrnutí
Kvůli nedostatku symptomů může vysoký krevní tlak způsobit újmu dříve, než si člověk vůbec uvědomí, že jím trpí. Většinou se nám však postupně objevují jiné problémy, které jsou opravdovou příčinou vysokého tlaku.
Ale i tak bychom neměli zanedbávat pravidelné měření krevního tlaku. Někdy je pro léčbu nutné použít léky – poraďte se ale s lékařem, abyste stanovili nejvhodnější způsob léčby. Rovněž je důležité konzultovat s lékařem veškeré bylinky na snížení tlaku a doplňky stravy předtím, než je začnete užívat. Nepřestávejte užívat případné předepsané léky dříve, než se poradíte s lékařem.
Buďte první kdo přidá komentář