Zdravé vlasy jsou snem spousty žen i mužů. Nejde však o nic nedosažitelného. Chcete-li mít zdravější kadeře, začněte o ně intenzivněji pečovat. Zkuste dodržovat následující pravidla, díky kterým budete mít zdravé vlasy na dosah.
Své vlasy si nikdy nečešte po umytí
Základní pravidlo, které byste si měli zapamatovat, je, že své vlasy byste si neměli česat bezprostředně po umytí. Česáním mokrých vlasů zbytečně narušíte jejich strukturu, v důsledku čehož se vaše kadeře budou více třepit a lámat.
Toužíte-li mít zdravé kadeře, své vlasy si dohladka učešte ještě před umytím a poté, co vám uschnou. Pravidelné česání suchých vlasů má navíc další výhodu – prostřednictvím hřebene či kartáče totiž po celé délce vlasů nanášíte přírodní oleje, které produkuje pokožka vaší hlavy.
Pro zdravé vlasy je základem kvalitní maska
Alespoň jednou týdně svým kadeřím dopřejte kvalitní vlasovou masku, která je hydratuje, vyživí a zregeneruje. Pokud si kadeře pravidelně fénujete nebo používáte třeba žehličku na vlasy, tuto masku si dopřávejte mnohem častěji.
Vlasovou masku si můžete koupit například v drogerii, nebo si ji vyrobit z domácích přísad. Pokud si chcete udržet zdravé vlasy, jako výživnou a hydratační masku vyzkoušejte například kokosový olej nebo kombinaci olivového oleje, medu a vaječného žloutku.
Zaměřte se detailněji na umývání vlasů
Ačkoli zdravé vlasy potřebují příkladnou péči, nic se nemá přehánět. Svou hřívu si proto umývejte kvalitním šamponem vhodným pro typ vašich vlasů ideálně dvakrát až třikrát týdně. Každodenní mytí vlasům nesvědčí – zbytečně je tímto úkonem vysušujete a narušujete jejich strukturu.
Rovněž si dejte pozor na teplotu vody, kterou své vlasy při šamponování umýváte. Zapomeňte na příliš horkou vodu, kterou byste si mohli podráždit pokožku hlavy, oslabit vlasové folikuly a vysušit jednotlivé prameny. Pro zdravé vlasy je vhodnější voda tělové teploty, na oplachování můžete použít dokonce studenou vodu. Díky tomuto postupu se vlasové folikuly uzavřou (kadeře nebudou tolik vypadávat) a vaše vlasy budou lesklejší.
Zdraví svých vlasů podpoříte i používáním speciálních šamponů. Abyste měli zdravé vlasy, vyzkoušejte šampon s přídavkem arganového oleje. Pomůže vám také posilující šampon nebo šampon určený pro suché a lámavé vlasy.
Proti roztřepeným konečkům vám pomůže arganový olej
Chcete-li mít zdravé vlasy, snažte se o ně pečovat každý den, i když je zrovna neumýváte ani na ně nenanášíte masku. Pokud máte dlouhou hřívu, jistě jsou vaším problémem zejména roztřepené a lámavé konečky. Proto každý den (ideálně ráno) vtírejte do konců svých vlasů arganový olej, který vaše kadeře dokonale zacelí a zároveň vyživí.
Zdravé vlasy potřebují kvalitní jídelníček
Abyste měli zdravé vlasy, zaměřte se i na svůj jídelníček. Důležitá je pro vás pestrá a vyvážená strava s vysokým obsahem bílkovin. Ve vašem jídelníčku by tak neměly chybět luštěniny, vejce, ryby a maso. Zaměřte se rovněž na potraviny s vysokým obsahem vitaminů C a E, které zvyšují produkci kolagenu v lidském těle, což napomáhá i k silnějším vlasům.
Vsaďte na přírodní doplňky stravy
Všechny potřebné látky, které vaše vlasy potřebují, však nikdy na sto procent nezískáte ze svého jídelníčku. Proto byste je měli svému tělu dodat i prostřednictvím některých přírodních doplňků stravy. Zdravé vlasy vám například zajistí pravidelné užívání křemíku, speciálních bylinných kapslí vyráběných podle patentované technologie od Serafinu či doplňku Rigenforte.
Co dále dělat pro zdravé vlasy?
- Vyhýbejte se stresu. Vaše tělo může na dlouhodobější stresové situace reagovat i nepříjemným vypadáváním vlasů.
- Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy.
- Minimalizujte používání fénu či žehličky na vlasy.
- Když jste na sluníčku, chraňte své vlasy zejména v jarním a letních měsících před UV zářením. Noste například klobouk nebo šátek.
- Jestliže nechcete narušit strukturu svých vlasů, dejte si také pozor na to, na jakých polštářích spíte. Vyměňte bavlněné polštáře, které svou hrubostí narušují strukturu vlasů, za jemnější polštáře ze saténu či hedvábí.
Buďte první kdo přidá komentář