Římský salát
Ze spodní části košťálu vyroste nový římský salát. Ponořte stonky do 1 cm vody a po pár dnech se objeví nové lístky a kořínky. Zakořeněný salát zasaďte do hlíny. Stejně se dá pěstovat i zelí.
Brukev čínská (čínské zelí)
Konec košťálu ponořte do vody a ponechte na hodně světlém místě. Za jeden až dva týdny můžete rostlinku přesadit do květináče se zeminou.
Mrkev
Vršky mrkví dejte do misky s trochou vody. Umístěte ji na hodně světlém místě, může to být třeba parapet. Zelená část mrkve je trochu hořká, ale skvěle se hodí do salátů s česnekem a octem.
Bazalka
Odřezky bazalky se stonky dlouhé 7-10 cm dejte do vody. Umístěte je přímo na sluneční světlo. Až budou kořínky 5 cm dlouhé, můžete je přesadit do hlíny. Pravidelně měňte vodu, aby bazalka nebyla slizká.
Koriandr
Vložte stonky do sklenice s vodou. Až budou dost dlouhé, přemístěte je do květináče se zeminou. Potřebují velmi světlou místnost. Za pár měsíců budete mít nové rostlinky koriandru.
Celer
Odkrojte konec spodní části celeru a vložte jej do mělké misky. Dejte misku na slunce. Za čas z něj vyraší lístky. O tři dny později jej můžete přesadit do hlíny.
Česnek
Když začnou ze stroužků rašit výhonky, vložte je do sklenice s trochou vody. Později je přesaďte do hlíny. Česnekové výhonky mají jemnější chuť a jsou skvělé do salátů, těstovin a dalších jídel.
Jarní cibulka
K vypěstování nových rostlinek použijte cibulky s kořínky. Dva a půl centimetru dlouhé spodní konce rostlin s kořínky vložte do vody a ponechte na dobře osvětleném místě.
zdroj: www.loveinspireamaze.com
překlad: Honzoid
Buďte první kdo přidá komentář