Velká pyramida v Gíze je opředena legendami a mýty a bohužel máme jen málo vědecky spolehlivých informací o samotné její struktuře a fyzikálních vlastnostech.
Víme, že byla postavena před několika tisíci lety a že to byl projekt jako žádný jiný. Chufevova nebo Cheopsova pyramida, jak se jí také říká, je nejstarší ze tří pyramid pyramidového komplexu v Gíze.
Mainstreemoví vědci jsou (navzdory nedostatku přesných a spolehlivých informací) přesvědčeni, že tato stavba byla postavena jako hrobka v průběhu 20 let a dokončena někde kolem roku 2560 před naším letopočtem.
Pyramida byla zpočátku vysoká 146,5 metru a byla nejvyšší člověkem vybudovanou stavbou na světě po více než 3800 let.
Po celou dobu své existence vzbuzovala obdiv každého, kdo ji spatřil.
Lidé ji obdivují už po tisíciletí a to je také jedním z důvodů, proč byla velká pyramida v průběhu historie předmětem tolika zkoumání.
Poslední studii, která způsobila nemalé pozdvižení, vedli vědci z univerzity ITMO (Rusko) a Laserového centra v Hannoveru (Německo).
S použitím metod teoretické fyziky vědci zjišťovali elektromagnetickou odezvu Velké pyramidy na rádiové vlny.
Zjistili, že Velká pyramida může soustředit elektromagnetickou energii a vytvořili model rezonantní elektromagnetické odezvy pyramidy.
Jak vysvětluje web Science Alert, “elektromagnetické záření, jež zahrnuje viditelné světlo, rádiové vlny a mikrovlny, vyzařuje vlny oscilujících elektrických a magnetických polí a jsme jím neustále obklopeni.”
S využitím výpočtů vědci předvedli, že v rezonantním stavu byla Velká pyramida schopná koncentrovat elektromagnetickou energii uvnitř svých komor, ale také pod svou základnou, kde se nachází nedokončená komora.
K výsledkům vědci dospěli pomocí numerického modelování a analytických fyzikálních metod.
Pyramida soustřeďuje elektromagnetickou energii
Vědci vytvořili model pyramidy a její elektromagnetické odezvy. Propočítali průřez absorpce, takže pak byli schopní odhadnout, jakým způsobem Velká pyramida energii rozptyluje nebo vstřebává.
S využitím multipólové analýzy byli vědci schopni potvrdit, že pole rozptylu se koncentrují uvnitř komor pyramidy a pod její základnou.
“Aplikace moderních fyzikálních metod a přístupů ke zkoumání vlastností pyramid je důležitá a produktivní,” vysvětlují vědci ve své práci.
“Umožní nám nové objevy a poskytne nové informace, které zažehnou další zájem o pyramidy.”
“Egyptské pyramidy vždy přitahovaly velkou pozornost. My vědci se o ně také zajímáme, tak jsme se rozhodli podívat se na Velkou pyramidu jako na částici, která rezonančně rozptyluje rádiové vlny.
“Předpokládáme například, že uvnitř nejsou žádné neznámé dutiny. A že stavební materiál s vlastnostmi běžného vápence je rovnoměrně rozprostřen vně i uvnitř pyramidy. S těmito předpoklady jsme získali zajímavé výsledky, které mohou mít důležité praktické využití,” říká doktor věd Andrej Evljukin, vedoucí vědec a koordinátor výzkumu.
Navzdory tomuto objevu mainstreamoví vědci tvrdí, že je velmi nepravděpodobné, aby starověcí Egypťané věděli o elektromagnetických vlastnostech pyramid. Naznačují, že se jedná o zajímavý důsledek umístění pyramidy. (zdroj: curiosmos.com)
Buďte první kdo přidá komentář