Výzkumníci zapojili do studie více jak 71 tisíc pacientů v letech 2013 až 2017. Závěr vědců byl děsivý – uvedené léky mohou poškozovat nebo dokonce zcela ničit nervové buňky v mozku. Čím nahradit antidepresiva, abychom se něčemu podobnému vyvarovali?
Ašvaganda proti úzkosti i stresu
Ašvaganda funguje spolehlivě nejen proti úzkosti, ale tlumí také stres. Studie z roku 2009, publikovaná v časopise PLOS One, prokázala, že ašvaganda plně nahradí běžné léky proti úzkosti. Ašvaganda se užívá například jako kapsle nebo prášek, rozmíchaný ve vodě.
Významným přínosem ašvagandy je, že při jejím užívání nejsou znatelné žádné nežádoucí účinky. Na rozdíl od antidepresiv a také anxiolytických léků, které mohou způsobit ospalost, nespavost, ztrátu sexuální touhy a zvýšenou chuť k jídlu.
Čím nahradit antidepresiva dál? Kava Kava!
Polynéský rituální nápoj Kava Kava je další odpovědí na otázku, čím nahradit antidepresiva.
Uklidňující účinky kava kava jsou velmi silné. Děje se tak díky skutečnosti, že bylinka navozuje hormonální rovnováhu v těle a postupným uvolňováním hormonů do krevního oběhu udržuje mysl i tělo klidné a spokojené. Navíc snižuje nebezpečí, které souvisí s přítomností příliš mnoha stresových hormonů v těle.
Kromě snížení úzkosti kava kava pomůže s hubnutím, je prevencí předčasného stárnutí, zmírňuje příznaky menopauzy, navozuje lepší spánek, ulevuje od bolesti hlavy, ochraňuje ledviny a také pomáhá přestat s kouřením.
L-tryptofan
Čím nahradit antidepresiva dál? Bohužel v dnešní stravě se nachází velmi málo aminokyselin, důležitých především pro zdravé fungování nervového systému. Například L-tryptofan.
Pokud málo l-tryptofanu v těle, je vysoce pravděpodobné, že budete trpět i na nedostatek serotoninu nazývaného též jako hormon štěstí. L-tryptofan je totiž jediný stavební kámen, ze kterého se serotonin za přítomnosti vitamínu B6 v mozku vytváří.
Serotonin má přitom vliv i na tvorbu dalšího neurohormonu, kterým je melatonin. Vzniká během nočního spánku chemickou přeměnou právě ze serotoninu. Při nedostatku serotoninu, vzniká i nedostatek melatoninu, který má pak přímou souvislost s kvalitou spánku a regeneračními procesy probíhajícími v noci.
Dobrý den, nic ve zlém, opravdu, nahradí antidepresiva? Hlavně zda to bude, alespoň, z 60% fungovat i zabírat. Předem díky moc za odpověď.
Dobrý den, vše v dobrém, ano, opravdu, k tomu ještě je možné připočíst kratom, což je velmi silné přírodní antidepresivum. Jde o to, že přírodní produkty pomohou překlenout období, kdy nakonec nebudou antidepresiva potřeba vůbec. Chemická antidepresiva bohužel nic neřeší, jen zakrývají příznaky. Za pomoci přírodních produktů jsme schopni s nastavení naší psychiky pracovat, uvědomovat si mnoho zásadních věcí z našeho života, které deprese způsobují.
Dobrý den, dá se kombinovat Ašvaganda a Ašvaganda forte a pokud ano, kdy vzít jakou ? Mám koupený i čaj. Na noc jsem dostala AD Mirtazapin, který užívám již 7 měsíců a nefunguje, snesu velice nízkou dávku a lékařka neví, co mi může dát, Sertralin nesnesu vůbec děkuji
Dobrý den, určitě můžete kombinovat, účinek bude mnohem silnější. Co se týče zlepšení spánku, zkuste prosím náš L-tryptofan, 3 x denně 2 kapsle.
to už mi přijde trochu moc celkem 10 kapslí denně ?
Možná Vám to může přijít hodně, ale jelikož se jedná pouze o doplňky stravy, nemusíte mít z toho žádné obavy.
Dobrý den, ráda bych se zeptala zda můžu užívat Asvagandu během kojení? Po porodu mi bylo predepsano AD Triticco nízké davky…zatim jej užívám, ale přeci jen bych dala přednost něčemu prirodnimu.. Z dřívější doby mám dobré zkušenosti i s L-tryptofanem, ale u vseho ctu, že nic nesmějí těhotné a kojící.. Moc děkuji za radu!! Trapi mě hlavně nedostatek energie a spánek…
Bohužel během kojení bychom Vám ašvagandu nedoporučili. Zkuste spíše chlorellu, zlepší vám zažívání a tím také emoce.