Štítná žláza: Jak ji přírodně ochránit?

Štítná žláza je odrazem našich přání. Pokud nám jistá přání nepatří a aktivita není přiměřená, tak nás může štítná žláza pěkně pozlobit. Proč tomu tak je?

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč


Štítná žláza: Jak ji přírodně ochránit?
Štítná žláza: Jak ji přírodně ochránit?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Štítná žláza se ozve tehdy, když budeme na něčem nezdravě trvat a budeme nepřiměřeně dané situaci konat. Naše nezdravé lpění se může pojit nejen s majetkem, ale i s dětmi či partnerem.

Aby byla štítná žláza v pořádku, tak je potřeba bděle naslouchat své intuici a životu. A teprve, když přijde náš čas, tak jednat.

REKLAMA
rozchodnice new - Štítná žláza: Jak ji přírodně ochránit?

Zdravá štítná žláza = soulad pasivity s akcí

Když člověk naslouchá tomu, jak ho život vede, tak plní svou misi na Zemi. Štítná žláza je zdravá, když se neřídíme svou bujnou představou o správnosti našeho jednání.

„Nechme se samovolně dovést životem k tomu, co máme zde na Zemi vytvořit. Bez velkého plánování a námahy.“ Říká, ve své knize Co nám tělo říká, Miroslav Hrabica.

Tímto postojem k životu nebudeme zbytečně přemáhat naši štítnou žlázu. Štítná žláza tedy přímo souvisí s našimi myšlenkovými pochody a idejemi.  Umět zachovat klid a vědět, kdy jednat, je prvním krokem ke zdravé štítné žláze.

Moderní člověk je však dennodenně vystaven nepřiměřené zátěži v podobě stresu, který způsobuje:

  • starost o budoucnost
  • starost a přehnaná péče o blízké
  • starost o finanční zabezpečení, aj.

Přehnané zveličení dané situace nám tak může způsobit přehnanou zátěž a zbytečné jednání. Ať už na myšlenkové či fyzické úrovni.

Rhodiola jako přírodní ochránce štítné žlázy

Přehnanou myšlenkovou aktivitu, která je z velké části mimo realitu, je potřeba uklidnit. V tomto směru nám mohou být ku pomoci tzv. adaptogeny.

Adaptogeny se využívají v situaci, kdy dojde k vyvolání stresu, pocitu úzkosti, fyzickému vypětí. Tělo se díky adaptogenům dokáže rychle přizpůsobit vzniklé situaci a řešit ji v klidu.

Tyto látky, které zvyšují odolnost organismu a harmonizují tělesné funkce, obsahuje mimo jiné i bylina jménem Rhodiola rosea.

Rhodiola, nebo-li rozchodnice růžová, známá i jako arktický či zlatý kořen, pochází z arktických a subarktických oblastí. Jedná se o oblasti s tvrdými podmínkami pro přežití. Proto není divu, že se pro člověka stala posilující bylinou, která se velmi dobře podepisuje i na funkci štítné žlázy.

Rhodiola jako jeden z nejsilnějších adaptogenů na světě

Situace, které nám působí stres, nám v těle zvýší hladinu stresového hormonu tzv. kortizolu. Aby se tělo dokázalo přizpůsobit zvýšené hladině kortizolu a vrátilo ji do normálu, tak využije již zmíněné adaptogeny.

REKLAMA
rozchodnice new - Štítná žláza: Jak ji přírodně ochránit?
Rhodiola je velmi bohatá na adaptogeny a i studie potvrzují, že dokáže snížit hladinu kortizolu v těle. Tím nám pomůže se na danou situaci adaptovat.

Když se přizpůsobíme situaci a vyčkáme na správné řešení, tak máme velkou šanci, že budeme životem plout šťastni a se správně fungující štítnou žlázou.

Rhodiola dále umí podpořit celkovou vitalitu, zlepšit vytrvalost organismu a zmírnit nepříjemné stavy jako jsou:

  • nižší výkon
  • potíže se spánkem
  • špatná chuť k jídlu
  • stavy podrážděnosti
  • vyšší krevní tlak
  • bolesti hlavy a únava

Zmírnění stresu a jeho negativních dopadů nám sníží riziko, že bude naše hormonální rovnováha v těle narušena.

Když tedy člověk po fyzické stránce podpoří svůj klid, díky kterému se dokáže lépe rozhodnout a zvládnout stres, tak si může zajistit, že to je ho štítnou žlázu nepoznamená.

REKLAMA

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*