Žaludeční potíže nejsou nic příjemného. Velmi rychlou pomoc umí zařídit pryskyřice Dračí krev, tedy Sangre de drago. Jedná se totiž o neobyčejnou pryskyřici z amazonského stromu.
Pomáhá udržovat v těle rovnováhu a zvyšuje odolnost vůči nepříznivým vlivům. Proto se již po staletí těší vysoké oblibě u peruánských obyvatel. Díky 15 kapkám denně Sangre de drago pomáhá na žaludeční potíže, při vředech žaludku a dvanácterníku, a stejně tak při zánětech tenkého a tlustého střeva, pomáhá od nadýmání a průjmů.
S pravidelným užíváním Sangre de drago dochází ke zlepšení stavu žaludeční sliznice, což zároveň posiluje imunitu, jelikož nežádoucí organismy tak snadno nemohou proniknout přes trávicí systém do těla. Sangre de drago pomáhá i při nejrůznějších problémech s kůží, při bodnutí hmyzem a lze ho užívat i vnitřně.
Na žaludeční potíže pomůže Muňa Muňa
Na žaludeční potíže lze použít i extrémně silnou peruánskou „mátu“ zvanou Muňa Muňa. Používá se pro podporu trávení, při chronických zánětech a bakteriálních infekcích trávicího traktu. Stejně tak proti průjmům, v případě kolik a nadýmání.
Muňa muňa je rostlina s výraznou mentolovou vůní. Její léčebné účinky se využívají již po staletí. Pomáhá zmírňovat následky špatné skladby stravy a napomáhá správné činnosti celého organismu. Zajímavostí je, že sušené listy se díky obsahu éterických olejů používají k aromatizaci potravin. Vůně Muňa Muňa totiž odpuzuje škůdce uskladněných brambor a zeleniny.
Pomůžou i byliny jako je oregáno či kontryhel
Další velmi účinnou bylinkou na žaludeční potíže je oregáno. Tradičně se totiž tato bylina používá pro usnadnění trávení. Při dlouhodobějších potížích doporučujeme spíše oregánový olej, jelikož se pyšní velmi vysokým obsahem silic. Oregánový olej tak přinášejí daleko rychlejší uvolnění než samotná bylinka.
Z českých luhů a hájů je možné na žaludeční potíže využít třeba brusnici, borůvku, rdesno ptačí, kontryhel žlutozelený, kopr vonný, bez černý či smetánku lékařskou. Vše v jednom balení obsahuje unikátní český produkt Gastro. Jeho výhodou je skutečnost, že bylinky nemusíte každý den vařit, což znamená značnou úsporu času.
Z dalších tinktur na žaludeční potíže vyniká Dobré trávení. Tato tinktura podporuje činnost trávicího traktu, především žluče, žlučových cest a játry. Nejvhodnější užívání je právě po jídle, při těžkém trávení. Dobré trávení pomáhá urychlovat trávicí proces. Můžeme si být pak jisti, že nás žaludeční potíže obejdou oklikou. Navíc je tato tinktura vhodná i pro diabetiky.
Švédské kapky pro harmonizaci trávicího traktu
Pro ty, kteří mají žaludeční potíže spíše z nervových důvodů, doporučujeme tinkturu Žaludeční. Tato tinktura obsahuje v silné koncentraci tymián, který se od pradávna v lidovém léčitelství užívá na nervový systém trávicího traktu. Napomáhá i při jeho překyselení, křečích, zánětech a špatném trávení. A taktéž zreguluje tvorbu žaludečních šťáv.
Na závěr přidáváme na žaludeční potíže osvědčené švédské kapky od Dr. Theisse. Obsahují směs 13 léčivých bylin a kafru. Kapky harmonizují činnost trávicího traktu, zvyšují vylučování žaludečních šťáv a žluči. Rovněž pomáhají udržovat správnou činnost střev. Tak se zlepšuje proces trávení a doplňuje se hladina enzymů.
V případě jakýchkoliv dotazů mne prosím neváhejte kontaktovat.
Parádní den plný zlaté energie života přeje
Buďte první kdo přidá komentář