Účinná dezinfekce zabíjí většinu bakterií a virů, které ulpěly na našich rukou. Pravidelné dezinfikování rukou poté, co vyjdeme z obchodu, vrátíme se domů nebo než se pustíme do konzumace jídla, je pro nás v současné době samozřejmostí. Na druhou stranu časté používání dezinfekce neblaze působí na kvalitu pokožky našich rukou. Jak tomu předejít?
Suché a popraskané ruce z dezinfekce: Jak o ně pečovat
Abyste své dlaně a hřbety rukou neměli od neustálého dezinfikování vysušené, a dokonce popraskané, začněte pokožce svých rukou věnovat zvýšenou péči. Podstatné je, abyste ji do hloubky vyživili a také dostatečně hydratovali. Právě maximální možná hydratace je v současnosti to nejlepší, co můžete pro pokožku svých rukou udělat.
Základem je kvalitní krém či mast na ruce
Dezinfekce dává vašim rukám skutečně zabrat, proto je v prvé řadě důležité, abyste si je mazali rovnou několikrát za den. Krém na ruce si naneste po každém dezinfikování či mytí rukou, jedině tak zabráníte jejich nadměrnému vysušování a praskání.
Používejte speciální vyživující krémy určené pro suchou pokožku. Vyhněte se parfemovaným krémům, které by mohly citlivou pokožku vašich rukou zbytečně podráždit. V boji pro suché, popraskané a odlupující se pokožce rukou můžete využít také speciální přírodní krémy. Nejúčinnější je v tomto případě konopná mast s vysokým obsahem CBD. Promazávat pravidelně ruce po použití dezinfekce v průběhu dne je velmi důležité. Jedině tak bude pokožka vašich dlaní a hřbetu rukou připravena pro hloubkovou regeneraci.
Suchou a zrohovatělou kůži vzniklou vlivem dezinfekce odstraňte peelingem
Pro zdravý a pěstěný vzhled pokožky rukou, která se den co den potýká s dezinfekcí, je v současnosti důležitý také pravidelný peeling. Tuto proceduru svým rukám dopřávejte ideálně jednou týdně.
Vsaďte na přírodní peeling, který si připravíte smícháním jedné polévkové lžíce kokosového oleje s jednou lžící pomletých kávových zrn. Vzniklou směs naneste ve velmi silné vrstvě na své ruce a krouživými pohyby si ji vmasírujte do dlaní, hřbetů rukou i do záhybů mezi prsty. Co dělat až peeling, který má zkrotit účinky dezinfekce a odstranit suchou a zrohovatělou kůži, dokončíte? Své ruce si opláchněte pod vlažnou vodou a důkladně očistěte suchým bavlněným ručníkem. Následně si své ruce natřete vhodným krémem či mastí.
Aby dezinfekce nezvítězila, dopřejte svým rukám pravidelný zábal
Při péči o ruce, jejichž pokožka je postižena dezinfikováním, jsou nesmírně důležité také pravidelné zábaly či masky. Tyto procedury opakujte ideálně třikrát do týdne. Zábaly i masky pokožku vašich rukou vyživí a zároveň hydratují, proto nebude mít sklon k nepříjemnému vysušování, odlupování či praskání.
Na pokožku rukou blahodárně působí zejména maska z kokosového oleje. Kokosový olej si na své dlaně a hřbety rukou naneste v silnější vrstvě, nechte působit jednu hodinu a poté kokosovou masku smyjte vlažnou vodou.
Připravit si můžete také hydratační a vyživující směs z virgin olivového oleje a pravého včelího medu. Tuto směs si naneste na své ruce, přes které si následně navlékněte bavlněné rukavice. Nechte působit celou noc a ráno poté opláchněte.
Důležitá je také vnitřní výživa
Při péči o ruce, které ničí dezinfekce, je nesmírně důležitá také vnitřní výživa. Do svého jídelníčku proto zkuste zařadit potraviny a přírodní doplňky stravy, které mají pozitivní dopad na stav kůže. Ke zdravé pokožce přispívá například extrakt Acai Berry, extrakt z hroznového vína nebo křemelina. Nezapomeňte také ve zvýšeném množství konzumovat potraviny, které jsou bohaté na vitamin E.